На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Інфографіка: Хто повинен платити податок на нерухомість

Все, що потрібно знати про новий податок


Податок на нерухомість з'явився ще на початку минулого року , але вже в серпні підпав під податкові канікули. Цього літа він повернеться, причому в модифікованому вигляді: якщо торік податком обкладалася тільки житлова площа, то тепер, згідно антикризовому пакету законів, - спільна.

Нові умови оподаткування набули чинності з 1 квітня, але фактично нараховувати податок почнуть з 1 липня. До цього часу платники ННН повинні отримати платіжки з підсумковими сумами до оплати. Причому платити доведеться не тільки за поточний рік, а й за минулий: податкові канікули анульовані. Правда, за 2013 -й можна буде розрахуватися за старою схемою - тільки за житлову площу.

Оподатковувати загальну площу житла більш логічно, ніж тільки житлову, вважає Едуард Бразас, керівник Комітету інформаційних технологій, сервісів, аналітики та Мультилістингової систем Асоціації фахівців з нерухомості України (АСНУ).

Але основна проблема податку на нерухомість нікуди не зникла - це закритий і неповний реєстр прав власності. "Та інформація, яка була в міських БТІ (раніше саме вони вели реєстри власності . - Ред.), Не передано в нові реєстри, а доступу до старих даними у податкових органів немає. Скласти при цьому повну базу платників податків зараз не представляється можливим", - говорить Бразас. Це означає, що точної кількості об'єктів, які повинні обкладатися податком, зараз не знає ніхто.

Ще одне спірне питання нового збору - прив'язка розрахунку платежу до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року. "Візьмемо Хонка Януковича площею кілька тисяч квадратних метрів. Щоб купити, побудувати і містити таке житло, потрібно багато грошей, відповідно, власник такого житла - людина багата, - пояснює Андрій Філін, керівник Порталу незалежних експертів оцінки "Вікна". - І візьмемо, наприклад, житло фермера, у якого можуть бути ті ж квадратні метри, велика частина з яких - небудь корівник, що примикає до будинку. За поточними правилами, однакова сума податку буде знята як з мільйонера, так і з простого фермера".

Вихід тут простий: у європейських країнах цей податок стягується виходячи з вартості нерухомості.

Ухилятися від сплати податку якийсь час можна - хоча, враховуючи невелику ставку, на це навряд чи варто витрачати зусилля. "Найпростіший обхідний маневр - не реєструвати свою нерухомість так довго, як це можливо. Ні нерухомості - немає податку. Другий - це "дробити" власність шляхом переписування її на родичів, але тут є маса незручностей та ризиків" , - розповідає Бразас.

ЛIГАБiзнесIнформ


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Только присутствие воли рождает право, поэтому система права есть царство реализованной свободы, мир духа, порожденный им самим как некая вторая природа.
Георг Вильгельм Фридрих Гегель

Відгуки і рекомендації
Андрей Мизовец,
президент ассоциации «Газовые трейдеры Украины»
Национальная правовая палата - это профессионалы, за которыми стоят реальные успешные проекты.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio