МАГНІЙ

В Україні металічний магній і його сплави, оксиди і солі виробляють з корінних покладів магнієвих солей і ропи. Металічний магній виробляє Калуський комбінат (ПО „Хлорвініл") і Запо¬різький титаномагнієвий комбінат. Потреби України в металічному магнії цілком задовольняються за рахунок вітчизняного виробництва, що здійснюється як з власної сировини, так і з хлористих солей магнію, що завозяться з Верхньо-Камського родовища (Росія), тому що останні кращі за якістю і вартістю. Для надійного забезпечення виробництва магнію своєю сировиною необхідне доведення його до потрібної якості і форми (хлористий і оксидний магній та ін.). Перспективні джерела (родовища) для повного задоволення виробництва магнію-металу своєю сировиною потрібної якості в Україні є.

У великих кількостях вироблений в Україні металічний магній експортується в Росію, у той же час частина магній-алюмінієвих сплавів (близько 5000 т) завозитися в Україну з Росії (Солікамський магнієвий завод). Оксиди магнію („палена магнезія") і солі магнію виробляють Калуський комбінат (ПО „Хлорвініл"), Кримський содовий завод. Перекопський бромний завод та ін.

Передкарпатські і Кримські підприємства з випуску магнію і магнієвої продукції забезпечені сировиною на перспективу, і в разі необхідності цілком можливе збільшення їхнього виробничого потенціалу. Не становить проблеми нарощування видобутку доломітів і розсолів з бішофітом. При належній постановці дослідницьких, пошукових, оціночних і розвідувальних робіт можуть бути підготовлені родовища високомагнезіальних ультрабазитів (дунітів, серпентинізованих перидотитів, серпентинітів і т. п.).

Магнієві руди України представлені: 1 - магнієвими солями Передкарпатського соленосного басейну; 2 - магнієвими солями Дніпровсько-Донецької западини і Донецької складчастої області; З - ропою Криму. У цих рудах розвинені мінерали магнію: каїніт, лангбейніт, полігаліт, бішофіт, кізерит, карналіт, епсоміт та ін.


Адрес этой страницы: http://www.npp.com.ua/mag1.html

 - .  Rambler's Top100