Мін'юст пояснив нюанси виїзду групи дітей за кордок на відпочинок

 Мін'юст в інформаційному листі від 16.05.2016 № 6009-0-26-16/13 пояснив деякі аспекти організації виїзду гупи дітей за кордон.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 313 ЦК діти мають право на виїзд за межі України не тільки в супроводженні батьків, усиновителів, опікунів (далі - батьків), але і в супроводі осіб, уповноважених батьками.

Процедура виїзду організованою групою дітей (2 і більше) у віці від 6 до 18 років за кордон на відпочинок та оздоровлення регламентується затвердженим Порядком.

Дія цього Порядку не поширюється на виїзд дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення з батьками, в туристичну поїздку та для інших цілей - участь в міжнародних заходах, освітніх, культурних, спортивних програмах та ін.

Діяльність, пов'язану з організацією виїзду груп дітей за кордон, та контроль на відпочинок та оздоровлення, можуть здійснювати підприємства, установи, організації, в тому числі благодійні та громадські, при умові, що їх установчі документи передбачають здійснення або сприяння діяльності по організації відпочинку та оздоровлення дітей за кордоном.

Координацію діяльності, пов'язаної з організацією виїзду груп дітей за кордон, та контроль за її проведенням здійснюють структурні підрозділи з питань сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації (в Києві - міськдержадміністрації). 

Погодження списка групи дітей та надання згоди на їх виїзд за кордон на відпочинок та оздоровлення здійснюють за місцем проживання дітей вказаними структурними підрозділами.

Для отримання згоди на виїзд групи дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення організатор подає у відповідний орган не менше ніж за 15 днів до виїзду заяву та інші документи, в тому числі - нотаріально завірену згоду обох батьків дитини на його виїзд за кордон та її копію, контра завіряється організатором.

Мін'юст звертає увагу, що при посвідченні підписів у нотаріуса повинні бути присутніми обоє батьків. Тобто, організатор не може сам оформити у нотаріуса данні заяви без батьків. Нотаріус вправі відмовити у здійсненні нотаріальної дії, якщо з проханням про вчинення нотаріальної дії звернулась особа, яка не має необхідних повноважень.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://www.npp.com.ua/news/3614.html

 - .  Rambler's Top100