Законопроект про Конститутційний Суд відхилено

 Парламент цілий день розглядав поправки до законопроекту №5336-1 "Про Конситуційний Суд України" (всього - 910).

Практично всі поправки не отримали достатньої кількості голосів народних депутатів. Правки стосувались, зокрема, залучення спеціалістів до процесу, судового збору, порядку конкурсного відбору, додаткових виплат та надбавок, пенсій суддів, додаткової відпустки, службового транспорту та житла і т.д.

Так, як пояснив голова  профільного Комітету Руслан Князевич, надання службових квартир суддям дозволить не сплачувати оренду житла та виїзд. Депутати внесли 8 правок, що скасовують норму, схвалену Комітетом про службове житло. В підсумку, в Законі норма першого читання про виплату компенсації за найм належно обладнаного житла за місцезнаходженням суду, витрати, пов'язані з переїздом, використання особистого автотранспорту для службових потреб за рахунок бюджетного фінансування Суду.

Критику викликала і норма про визначення порядку роботи Суду регламентом (процедура не прописана в Законі). Депутати прибрали бланкетну норму, але при цьому звя'язані норми залишились в тілі акту. 

Були обмежені гарантії недоторканності суддів, що за словами Р. Князевича, протирічить Конституції.

Посадовий оклад суддів встановили в розмірі 75 прожиткових мінімумів (замість пропонованого Комітетом розміру посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,5).

Правки обговорювались до ранку. Декілька разів звучали пропозиції провести рейтингове голосування для перевірки кворуму. Після 16:00 в голосуванні приймало участь все менше і менше депутатів - правки не набирали необхідної кількості голосів. Одну з поправок №666 (про відвід судді) спікер Андрій Парубій не поставив на голосування, відмітивши її "погану назву".

Депутати не змогли зменшити граничний строк втрати чинності визнаного неконституційним акта. Відповідно нормі в редакції Комітету такий строк не може перевищувати одного року з дня прийняття рішення.

Не вистачило голосів для поправки Комітету, котра виключала б створення додаткового реєстру "еталонних" редакцій законів.

Р. Князевич відмітив, що 84 подані конституційні скарги повернуть заявникам, тому Комітет запропонував передбачити право повторного подання скарги - поправка не була підтверджена.

За підсумками голосування склалась ситуація, в котрій одна поправка суперечить іншій. Після винесення окремих контроверсійних правок на повторне голосування ні одна з них не була схвалена. 

За прйняття Закону "Про Конституційний Суд України" (проект № 5336-1) в другому читанні і в цілому проголосував 171 депутат (рішення не було прийнято).

Також не вистачило 3 голоси за направлення в Комітет для підготовки до повторного другого читання (проголосувало 223 депутати - рішення не прийнято).

Таким чином, законопроект про Конституційний Суд був відхилений.

Нагадаємо, законопроект був прийнято за основу 9 лютого 2017 року.

Сайт "ЮРЛИГА"


Адрес этой страницы: http://www.npp.com.ua/news/3827.html

 - .  Rambler's Top100