На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Сапропель

Ресурси сапропелю України
В Україні розвідані 274 родовища сапропелів з запасами, що перевищують 97 млн т, а у 37 родовищах оцінені прогнозні ресурси в кількості 15 млн т (Виноградов та ін., 2003). До категорії А розвідані запаси 196 родовищ (66092,6 тис.т) (Минеральні ресурси, 2005).

Основні запаси сапропелю України зосереджені у водоймах Волинської області. Середня продуктивність озер по сапропелю складає більш 1 тис.т/га. До 2000 р.тут розроблялося до 8 родо¬вищ (Бурків, Колпине, Комлякове, Горіхове, Мисливське, Скомор'є, Синове і Туричанське). Обсяг видобутку в цілому складав близько 200 тис. т/рік. На всіх родовищах сапропель добувався тільки для добрив, хоча його можна використовувати і для інших цілей (Довідник ресурсів, 1994). У Волинській області родовища сапропелю, розвідані за категорією А (тобто, підготовлені до видобування), зосереджені в 76 озерах, що сумарно містять 40041,1 тис. т сапропелю.

Найбільші за площею озера розташовані в Любомльському районі: Світязь, Пульмівське, Луки, Люцимер, Кримне, що знаходяться в Шацькому заповіднику. У Ратненському районі знаходяться трохи менші за площею, але теж досить великі озера: Турське, Горіхове, Волянське. У східних районах Волинської області переважають невеликі озера. Так, у Маневицьком районі на 19 розвіданих родовищах розташовано 2,1 млн т сапропелю, тобто в середньому 0,1 млн т в одному озері.

Сапропелів біогенного типу у Волинській області розвідано 9,6 млн т, тобто 15,1 %. Вони ви¬користовуються у вигляді кормової добавки (крім торф'янистого сапропелю), лікувальних грязів, для виробництва будматеріалів, бурових розчинів. Запаси біогенних сапропелів у Любешівському районі складають 2 млн т, у Ратненському - 1,0 млн т. Сапропелі змішаного типу складають 43,7 млн т.або 68,7 % загальних запасів. Вони можуть бути використані для сільського господарства як добрива, деякі види - як кормові добавки. Сапропелі кластогенного типу, запаси яких складають 10,3 млн т (16,2% запасів), можуть використовуватись як добрива і лікувальні грязі.

Найбільші запаси сапропелю і кращі перспективи їхнього відпрацювання мають північні райони області: Ратненський, ЛІобомльський, Старовижевський і Любешівський. Більш перспективними і рентабельними для промислового засвоєння є родовища з площею сапропелевого покладу 40-50 га і балансовими запасами 1,3-1,5 млн т. На таких родовищах можлива організація підприємства річною програмою видобування 50 тис. т терміном на 23-25 років. Менші за площею і запасами родовища можна розробляти спрощеним - грейферно-екскаваторним способом і одержувати зна¬чний економічний ефект за рахунок підвищення врожайності в сільському господарстві (Безуглая, Шумлянский, 2000).


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Бедность - корень беспорядков в стране.
Мо-Цзы

Відгуки і рекомендації
Надія Беженар
директор ТОВ «Аудиторська компанія "Українська консалтингова група»
Не секрет, що багато в чому успіх компанії залежить від партнерських відносин. Звертаючись за правовою допомогою до фахівців Національної правової палати, ми довіряємо не лише рішення свого питання, а, в першу чергу, покладаємося на професіоналізм, гнучкий підхід до наших побажань і відповідальність у роботі.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio