На главную страницуФорумВопрос-ответКарта сайта
ПРО НАС СТРУКТУРА ПАЛАТИ ПАРТНЕРСТВО НОВИНИ СТАТТІ ЗАХОДИ КОНТАКТИ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ЛЮСТРАЦІЯ
Послуги Палати
Принципи надання послуг
Цінова політика
Перелік послуг
Cпецифіка наших послуг
Проекти
Відкриті проекти
Проекти з паролем
Департаменти
Департамент надро- і природокористування, аграрних і земельних відношень і нерухомості
Департамент фінансового, адміністративного, господарського, корпоративного, цивільного права і аудита
Департамент кримінального права і невідкладної правової допомоги
Департамент міжнародного і міжнародного економічного права
Департамент конституційного права та виборчого процесу
РЕГІОНАЛЬНІ ВІДДІЛЕННЯ
ON-LINE КОНСУЛЬТАЦІЇ
Оподаткування спадщини
Ордер адвоката
Чи правомірні вимоги МВС про обовязківість друкування заяв та талонів при реєстрації чи знятті з реєстрації місця проживання, інших правочинах?
Чи потрібно змінювати права при зміні прізвища?
Аренда земельного паю: юридичні тонкощі користування
Як отримати реєстрацію за місцем вашого фактичного проживання?
Процедура дематеріалізації випуску акцій: порядок проведення, строки та можливі труднощі
Як продати квартиру, в якій була зроблена самостійна перебудова?
Обіг наркотичних речовин: закон і порядок
Закони України
Укази та розпорядження Президента України
Постанови та Розпорядження Кабінету Міністрів України
Накази
Двосторонні міжнародні договори









Сіль калійна

На території України калійні солі виявлені в Дніпровсько-Донецькій западині і Передкар-патському крайовому прогині. Найбільш давні відклади калійних солей відомі в соляних породах верхнього девону, що утворюють діапірові структури в ДДЗ. У Роменському соляному штоці на глибині 470-700 м встановлено декілька шарів сильвініту з вмістом КСL до 35 %. При крутому падінні потужність окремих шарів може досягати 10 м (Бордюгов, 2001; Минеральні ресурси ..., 2005).
У нижньопермському соляному басейні ДДЗ, відомому великими запасами кухонної солі, калійні солі зустрічаються в багатьох місцях у краматорській соленосній товщі сакмарського ярусу. Строкаті сильвініти з карналітом і карналітові породи, очевидно, чергуються на площі свого розвитку (Бордюгов, 2001). У ряді місць шари сильвініту відповідають промисловим кондиціям. В основному вони залягають глибоко від поверхні: у центральній частині ДДЗ - глибше 2500 м, у північно-західній - глибше 1500 м і тільки на невеликих площах південно-східної частини ДДЗ - на глибинах менше 1000 м (760 м у м. Часів Яр). Таким чином, для пошуків промислових родовищ калійних солей (на глибинах не більше 1500 м) можуть бути виділені тільки крила синклінальних структур у межах Бахмутської улоговини. У Краматорсько-Часів'ярській мульді промислові поклади калійних солей простежені на площі 15 х 6 км до глибини 750-1222 м і нижче. Вони поділяються на сильвінітовий і сильвініт-карналітовий горизонти. Головними породоутворюючими мінералами першого горизонту є галіт і сильвін, другого - галіт, сильвін і карналіт. Другий горизонт складається з чотирьох калієносних шарів потужністю 4,3-8,4 м. Середній вміст КС1 у шарах змінюється від 10,77 до 26,57%.
Загальна кількість прогнозних ресурсів у Краматорсько-Часів'ярській мульді в двох сильвініто¬вих шарах на глибинах 744-1230 м складає 841 млн т,на глибинах 1230-1750 м - 2157 млн т (Калінін та ін.,2003). Калійні солі виявлені у відкладах краматорської світи також на північно-західному крилі Криволуцько-Камишевацької синкліналі.
У Дніпровсько-Донецькому калієносному районі промислове використання калійних покладів найближчим часом малоймовірно через великі глибини залягання нижньопермських відкладів і обмежені масштаби калієносності девонських соляних куполів.
У Передкарпатському крайовому прогині промислові поклади калійних солей приурочені до відкладів верхнього олігоцену і нижнього - середнього міоцену. Вони розташовані тільки у внутрішній зоні прогину, де утворюють Передкарпатський калієносний басейн. Він має довжину з північного-заходу на південний схід близько 120 км (від м. Борислава до Делятина) при ширині 10-15 км, розширюючись в середній частині до 30 км (район м. Калуша).
Розвиток калієносного басейну у безпосередній близькості до складчастих Карпат обумовив багатоциклічність соленакопичення, розмаїтість мінерального складу, багатоярусність відкладів, їхню невитриманість за простяганням, складну складчастість. Передкарпатський басейн був єдиним у СРСР постачальником безхлористих (сульфатних) калійних солей. Чисті безсульфатні (хлористі солі, представлені сильвінітом і карналітовою породою, розвинуті мало. Більше поширені змішані -.сульфатно-хлористі солі (каініт, лангбейніт, сильвін, галіт). Вміст К2О в солях басейну від 9 до 21% Основні промислові запаси, зосереджені на 15 площах, знаходяться у відкладах калуських шарії стебницької і воротищенської світ міоцену на глибині 600-700 м. Калійні і калій-магнієві сод утворюють пластові і лінзоподібні поклади потужністю від 3 до 120 м.
Державним балансом запасів корисних копалин України в Передкарпатському басейні враховані 13 родовищ калійних солей із загальними запасами солі 3857451 тис. т.


підбірка нормативно-правових актів, якими регулюються питання соціального захисту переселенців, надання їм різних видів пільг та державної допомоги.
Детальніше


Афоризми
Кто для других законы составляет, пусть те законы первым соблюдает.
Д. Чосер

Відгуки і рекомендації
"Перша торф'яна компанія"
«Национальная правовая палата» - это та команда профессионалов, с которой чувствуешь безопасность и поддержку при реализации любого нового бизнес-проекта.
Детальніше


Як позначиться на результатах місцевих виборів введення мажоритарної системи?
Не змінить ситуацію
Склад рад стане "чистіше"
Необхідна змішана система виборів



Особистий кабінет

Логін
Пароль
 



  Надрукувати

© 2007-2008 Copyright Национальная Правовая Палата. Использование материалов данного сайта допускается только при наличии письменного разрешения
Разработка сайта - CodEX World Studio